• Харчування

Організація харчування дітей в ЗДО

Організація харчування в закладі дошкільної освіти регламентована законодавчими актами, має певні традиції, режим, раціон. А однією із головних умов є суворе виконання санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці, зберігання продуктів харчування та приготування їжі.

Діти, що відвідують заклад протягом 10,5 годин, отримують 3-х разове харчування: сніданок, обід та щільний підвечірок, які забезпечують їх добову потребу у харчових речовинах та енергії приблизно на 75 – 80%. Тому, організація харчування в закладі дошкільної освіти повинна доповнюватись правильним харчуванням в родині.

/Files/images/ребёнок ест.jpg

Одним з головних завдань закладу - це забезпечення права кожної дитини на охорону її життя і здоров'я.

Харчування є одним з найважливіших факторів, що визначає здоров'я дітей, сприяє профілактиці захворювань, підвищенню працездатності та успішності, фізичному і розумовому розвитку, створює умови для адаптації підростаючого покоління до навколишнього середовища. Правильно організоване харчування забезпечує організм всіма необхідними йому харчовими речовинами (білками, жирами, вуглеводами, вітамінами і мінеральними солями). Основним принципом харчування дошкільнят є максимальна різноманітність харчових раціонів, яке досягається шляхом використання достатнього асортименту продуктів і різних способів обробки.

У дошкільному навчальному закладу організовано збалансоване харчування відповідно з натуральними нормами. У повсякденний раціон включені основні групи продуктів: м'ясо, риба, молоко, яйця, овочі, цукор, хліб, крупи та інші.

Виконання натуральних норм харчування у середньому відповідає 80%.

У дошкільному закладі є технологічні картки приготування страв, примірне двотижневе меню. Готова продукція відпускається з кухні за графіком. Режим харчування в кожній віковій групі організовано відповідно до вимог.

Рекомендації батькам

Харчування дитини в закладі дошкільної освіти і в родині повинно поєднуватися. З цією метою в кожній групі вивішується меню.

Для збереження апетиту не рекомендується годувати дитину вдома вранці, перед відвідуванням дошкільного навчального закладу. Винятком можуть бути яблуко, морква, овочевий сік у кількості 50-100 г.

Організація дієтичного харчування дітей

Організація дієтичного харчування дітей у закладах дошкільної освіти передбачена Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженою наказом МОН України, МОЗ України від 17.04.2006р. № 298/227.

Дієтичне харчування призначає лікар-педіатр дітям:

*які часто і тривало хворіють;

*які мають хронічні захворювання;

*у яких були захворювання або порушення функції шлунково-кишкового тракту:

- гастрити;

- дискінезії жовчовивідних шляхів;

- холецистити;

- пенкреатити;

- ентероколіти тощо;

*із захворюваннями нирок чи ендокринної системи.

Дієтичне харчування для дітей у дошкільному закладі організовують відповідно до наданої батьками дитинидовідкизпризначеннямдієтичногохарчуваннявід лікаря-педіатра. На підставі наданої батьками довідки медична сестра складаєсписокдітей,якіпотребуютьдієтичногохарчування. Також медична сестра контролює систематичність приготування дієтичних став на харчоблоці.

Питання щодо плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти регламентовано

• статтею 35Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001р. №2628-ІІІ (із змінами);
  • постановою Кабінету Міністрів України«Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» від 26.08.2002р. № 1243 (із змінами);
  • Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 21.11.2002 р. № 667

/Files/images/SAM_4217.JPG

/Files/images/SAM_4218.JPG

/Files/images/SAM_4219.JPG/Files/images/SAM_4225.JPG/Files/images/SAM_4228.JPG/Files/images/SAM_4229.JPG/Files/images/SAM_4221.JPG/Files/images/SAM_4222.JPG/Files/images/SAM_4224.JPG